Brick text Photoshop Tutorial

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Frumos Brick text Photoshop Tutorial

Mesaj Scris de wars la data de Sam Noi 22, 2008 11:20 pm

În acest ghid vom lua noastre de text si sa-l într-un intercala într-un vechi zid de caramida. Pentru a începe de jos, va permite sa creati o caramida de culoarea de fundal. Pentru a da imaginea mea un pic mai mult detaliu, am folosit un gradient radial

Folosiţi unealta de text pentru a scrie dvs. de titlu, şi apoi rasterize dvs. de text prin clic dreapta pe cuvântul tău cu instrumentul de text şi alegeţi "rasterize de tip

Ctrl-vă faceţi clic pe text pentru a obţine un strat de selecţie. Creaţi un nou strat de text de mai sus vă strat şi completaţi-vă cu o selecţie foarte întuneric liniar gradient. Asiguraţi-vă că cele două intunecat de culori este la început, acest lucru vă ajută să creaţi "inlayed" efect.

Merge-ti straturi de a alege Layer> nivela imagine. Acum vom adăuga textura de caramida. Alegeţi Filtru> textură> ghiveci. Am folosit setarile de mai jos, dar simţiţi-vă liber să improvizeze.

Următoare vom adăuga un pic de la vârsta noastră de perete de către unele overlaying zgomot. Creaţi un nou strat si completati-l cu negru. Alegeţi Filtru> Noise> Add Noise. Alegeţi "monocromatic", şi să se joace cu setările până când obţineţi ceva similar cu al meu.

Jos opacitatea dvs. de zgomot strat, apoi utilizaţi instrumentul dvs. de gumă de şters pentru a scăpa de cea mai mare parte a zgomotului de încadrare a textului.[img:05b0]http://
Merge acest strat cu strat de fond dvs. prin apăsarea Ctrl + E. Acum vom adăuga unele lumină. Alegeţi Filtru> Tencuială> Efectul de iluminat. Am folosit setările prezentate mai jos.
wars

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 22/11/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum